PROČ JSME SI ZALOŽILI PATREON?

Stát se vegany bylo jedno z našich nejlepších rozhodnutí v životě a proto chceme i ostatním pomoct na jejich cestě za více soucitným životním stylem. Nesmírně si vážíme všech aktivistů, kteří nás inspirovali natolik, že jsme i my sami v sobě objevili jiskru pomáhat zvířatům a být na straně bojovníků za lepší svět. Teď nastal čas, abychom i my mohli být co největší inspirací, motivací a podporou pro ostatní.

Zde je odkaz na naši Patreon stránku: www.patreon.com/ultimatevegans

Na začátku roku 2018 jsme se rozhodli být více aktivními a uvědomili jsme si, že v srdci cítíme povinnost pomáhat zvířatům více než kdy před tím. Začali jsme prostě s tím, co jsme měli k dispozici, jak jen nejjednodušeji to šlo. Postupem jsme tvořili více a efektivněji a jsme moc vděční za každého, kdo nás během toho jakkoli podpořil, povzbudil nebo psal krásné zprávy. Vážíme si vás všech víc, než jen lze slovy vyjádřit.

Uvědomujeme si, že v dnešní době sociálních sítí a online fungování je velice důležité vytvářet obsah, který je snadno vstřebatelný, ale zároveň přímočarý a úderný, aby se mohl dostat k co nejvíce lidem. Všechny největší online platformy (Instagram, Facebook, YouTube) mají ohromný potenciál pro šíření osvěty a také pro motivaci a inspiraci již stávajících veganů.

Naše dosavadní aktivita a tvorba:

 • ​​vytváření pravidelných příspěvků na Instagram Facebook (téměř každý den)
 • překládání a vytváření českých titulků k videím mezinárodních aktivistů (např. Earthling Ed a Chris Hines z Anglie)
 • vytvoření webu o veganství
 • založení YouTube (původně jsme začali s překládanými videi, ke kterým jsme vytvořili české titulky, nyní již tvoříme naše vlastní videa – např. Co je veganstvíKarnismusVýmluvy proti veganství)
 • zúčastňujeme se vigils (pietních aktů před jatkami), Cubes of Truth od Anonymous a dalších forem aktivismu v ulicích
 • jsme podporou pro ostatní a snažíme se pomoct všem, kteří to potřebují
 • sdílíme vegan recepty a ukazujeme, že rostlinná strava je nejen zdravá, ale i chutná a krásně vypadající
 • nyní pracujeme na E-booku o výmluvách proti veganství a vytváříme nálepky, které již budou brzy k dispozici ke koupi
 • Verča vytváří vegan art

Na tomhle všem pracujeme v našem volném čase. Byť se to tak nemusí na první pohled zdát, za celým tímto projektem stojí hodně dřiny a spousta hodin strávených získáváním informací, editováním videí, překládáním a vytvářením českých titulků, pracováním na našem vlastním obsahu, vytvářením stránek atd. Když se k tomu přidá ještě aktivismus, při kterém musíte někam dojíždět (cubes, vigils…). Tohle vše stojí nejen čas, ale samozřejmě také peníze

A tohle jsou nápady, které bychom chtěli zrealizovat co nejdříve:

 • ​přesunout naši hlavní aktivitu na YouTube a vytvářet pravidelný obsah (boření mýtů o veganství, zprostředkovávání informací, inspirovat a motivovat stávající vegany, pomáhat s “argumenty” proti veganství atd.)
 • dokončit a zveřejnit náš E-book („20 + 1 Výmluv proti veganství“)
 • zaměřit se ještě více na vegan art (Verča) – s tím souvisí také tisk obrázkových nálepek a placek a postupně bychom rádi měli k dispozici i vlastní trička!
 • rádi bychom chtěli být více aktivní i mimo online svět (zúčastňovat se protestů a dalších aktivistických akcí, získávat a sdílet záběry z českých farem, jatek atd.)
 • chtěli bychom uspořádat i nějakou přednášku pro veřejnost nebo nějaká promítání (ale zatím ještě stále žijeme v Anglii, takže tohle je zatím spíš takové naše přání)
 • náš asi největší projekt, který bychom chtěli zrealizovat je začít vytvářet obsah pro náš vlastní podcast, kde bychom rozebírali veganství z různých úhlů a taky více i z osobního pohledu, sdíleli bychom naše zkušenosti a taky bychom se snažili být na dálku podporou pro všechny, kteří si třeba připadají jako vegani osamocení a vyčlenění z kolektivu (pro ty, kteří přesně neví, co je podcast – jedná se v podstatě o audiozáznam rozhovoru, který je poté zveřejněn na internetu, např. na SoundCloudu nebo iTunes)

Protože žijeme – zatím – v neveganském pokřiveném světě, kde převládá ignorance a lhostejnost, bezpráví může v poklidu existovat a prosperovat. Ve světě, kde je normální být placen za to, že vykořisťujete a zneužíváte zvířata. Ve světě, kde ti, co se proti tomuto bezpráví postaví a bojují za zvířata, jsou naopak zesměšňování a ponižováni. Natož, aby mohli být za svou práci být finančně ohodnoceni. Nastal však čas změnit toto paradigma!

I tohle je tedy jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli založit Patreon. V žádném případě nechceme s naším aktivismem přestat. Právě naopak. Chceme ho posunout na další úroveň. Být ještě více aktivní, více inspirovat a motivovat a vytvářet kvalitnější a pravidelný obsah. Ale abychom toho mohli být schopni, potřebujeme vaši pomoc.

Není to pro nás sice lehké, jelikož je tento koncept zatím stále nový. Ale myslíme si, že nastal čas, kdy se nemusíme stydět za požádání o finanční pomoc.

Proto jsme se rozhodli, že vám nyní dáme možnost přispět nám i finančně. Každý se může sám rozhodnout, jestli mu naše práce přijde natolik prospěšná a důležitá, aby nás podpořil. A pokud ano, sám si zvolí částku, která vyhovuje jemu a jeho možnostem.

Tím, že nás podpoříte, nebudete mít pouze dobrý pocit, ale také od nás získáte něco navíc!

Odměny pro naše patrony:

 • ​speciální & pravidelný obsah pouze pro patrony (psané příspěvky, videa, pohled do „zákulisí“ Ultimate Vegans, do budoucna právě i výše zmíněný podcast)
 • možnost lépe probrat vaše dotazy (argumenty, problémy spojené s veganstvím, deprese a smutek, motivace a další)
 • osobnější komunikace, možnost více se zapojit a navrhnout nám vaše nápady ohledně našeho aktivismu (o čem napsat příspěvek nebo natočit video, co zlepšit, na co se více zaměřit atd.)
 • malý dárek od nás (aktivistické samolepky)

Jakkoli velký měsíční příspěvek zahrnuje všechny tyto odměny. Sami víme, jak těžké je občas vyjít s penězi a proto nechceme vyloučit nikoho, kdo si prostě nemůže dovolit přispívat velkou částkou. Každá pomoc je důležitá a každý jednotlivý příspěvek má smysl! Žádná částka není „moc malá“!

Jelikož Patreon neumožňuje jednorázové příspěvky, máme i PayPal pro ty, kdo by nám chtěli přispět takto: www.paypal.me/ultimatevegans (to ovšem nezahrnuje výše zmíněné odměny).

Díky vám budeme moct dělat více a společně se přiblížíme k vegan světu rychleji! Tím, že se stanete našimi patrony, nepodpoříte pouze nás a tento projekt, ale celé “vegan movement” jako takové.

Jak nás můžete podpořit jinak než finančně: sdílet naše příspěvky a videa, sledovat nás na instagramu a facebooku, odebírat náš YouTube, psát komentáře a dávat lajky. Každá taková aktivita zvyšuje dosah videí a příspěvků!

V srdci věříme, že veganský svět je v dohlednu, ale proto, aby se tak stalo, je zapotřebí hodně aktivity. Právě teď. Na každém jednotlivém člověku záleží. Dohromady jsme silní. A dohromady můžeme změnit svět!

xxx

Verča a Honza

         

SDÍLEJTE

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on pinterest

Další příspěvky

Close Menu
×

Cart