JAK ŽIVOČIŠNÝ PRŮMYSL ZACHÁZÍ SE ZVÍŘATY

Dominion (2018)
Australský dokumentární film Dominion je samostatné pokračování dokumentu Lucent. Přibližuje 6 hlavních oblastí, ve kterých lidé využívají a zneužívají zvířata a rozebírá otázku morálnosti a odůvodnitelnosti naší nadvlády nad zvířecí říší. 
České titulky v nastavení.

Land of hope and glory (2017)
Tento dokument z Anglie přibližuje současný stav zvířat v živočišné výrobě. Záběry, které byly natočené v letech 2010-2017 (většinou skrytými kamerami) na více než 100 anglických  farmách, ukazují životy zvířat a jejich cestu za smrtí. V dokumentu se dozvíte, čím si musí zvířata projít, než se dostanou na váš talíř. České titulky v nastavení.

Pozemšťané / Earthlings (2005)
Počin americké ekologické organizace Nation Earth se snaží ukázat brutalitu, kterou lidé páchají na zvířatech, aby dohnal diváky k přehodnocení svého životního stylu. Tento dokument byl klíčový pro mnoho lidí na jejich cestě k veganství. Hlasem tohoto významného dokumentu je herec Joaquin Phoenix, který je nejen vegan, ale také aktivista za práva zvířat.

JAKÝ VLIV MÁ KONZUMACE ŽIVOČIŠNÝCH PRODUKTŮ NA NAŠE ZDRAVÍ

Raději vidličky než nože / Forks Over Knives (2011)
Dokument, který vyvrací pevně zakořeněný mýtus o člověku jakožto všežravci. Zkoumá vliv výživy na lidské zdraví a dochází k závěru, že konzumací živočišných produktů svému tělu škodíme. S českými titulky.

Tlustí, nemocní a téměř mrtví / Fat, Sick And Nearly Dead (2010)
Dokumentární film Australanovi jménem Joe, který trpí obezitou a chronickou chřipkou. Rozhodne se koupit odšťavňovač a vydržet následujících 60 dní pouze na zeleninových a ovocných šťávách. Co se s ním stane a jak to dopadne? České titulky v nastavení. 

What the Health (2017)
Dokument ukazuje dopady výroby a spotřeby masa na zdraví konzumentů a jejich okolí a odhaluje, proč zdravotnické organizace pokračují v propagování tohoto průmyslu. Zkrácená verze s komentáři Petra Duchoně, upravená pro české zájemce o zdraví v souvislosti se stravou. Délka 49 minut, originál má 97 minut. České titulky v nastavení.

JAKÝ DOPAD MÁ ŽIVOČIŠNÝ PRŮMYSL NA ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Cowspiracy: Klíč k udržitelnosti / Cowspiracy: The Sustainability Secret (2014)
Dokument nahlíží do zákulisí velkých ekologických organizací jako je Greenpeace, které mlčí o největší ekologické hrozbě současnosti – živočišné výrobě. Co jim brání říkat pravdu? Podle OSN je nejvýznamnějším znečišťovatelem planety a
zároveň největším zdrojem skleníkových plynů právě živočišná výroba, tedy produkce
masa, mléka a vajec. Nikdo o tom však nemluví. Proč? S českými titulky.

DŮLEŽITÉ PŘEDNÁŠKY KE ZHLÉDNUTÍ (titulky v nastavení)

Close Menu
×

Cart