FARMÁŘ, KTERÝ SE STAL VEGANEM

Jay Wilde, farmář z Derbyshire v Anglii, v roce 2017 přemístil svých 56 krav do azylové farmy pro hospodářská zvířata. Dnes místo mléčného průmyslu pěstuje zeleninu a dělá ještě mnohem více.

Wilde a jeho manželka Katja (nyní oba vegani), mají v plánu založit veganskou školu vaření, restauraci, obchod a mnoho dalšího. Ostatní farmáři, včetně jeho švagra, otevřeně s jeho volbou nesouhlasí. On si však stojí za svým. A dokonce již obdržel mnoho dopisů a podpory na sociálních sítích.

Říká, že prostě naplňuje svou morální povinnost. Tvrdí, že jakékoli zneužívání zvířat je „neobhajitelné, pokud si myslíte, že zvířata jsou něco více, než pouhé maso.“ Dále uvádí: „neviděl jsem jinou alternativu. Nemám pocit, že jsem hrdina.“

Jay a jeho žena se celou dobu snažili být co nejvíce laskaví ke svým kravám, ale také dodává, že mléčné hospodářství mu přineslo „roky zoufalství“, protože věděl, že vždy je nakonec zradí a odveze na jatka. „Nemohl jsem se jim už podívat do očí.“ A tak začala jeho cesta k veganství.

Farmář Jay Wilde udělal správný krok nejen k nenásilnému způsobu života, ale také k udržitelnějšímu způsobu zemědělství, ve kterém se nezneužívají zvířata. Nyní se snaží povzbuzovat ostatní farmáře, protože jak sám říká „v mnoha případech farmáři prostě jenom nevědí, co dělat jinak.“

zdroj: Plant Based News

SDÍLEJTE

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on pinterest

Další příspěvky

Close Menu
×

Cart