KDO JSME A CO DĚLÁME?

Jsme Verča a Honza, dva obyčejní lidé, kteří se rozhodli, že už nemohou jen tak nečinně přihlížet všemu násilí a bezpráví páchaném na zvířatech.

Stát se vegany bylo jedno z našich nejlepších rozhodnutí v životě a proto chceme i ostatním pomoct na jejich cestě za více soucitným životním stylem. Nesmírně si vážíme všech aktivistů, kteří nás inspirovali natolik, že jsme i my sami v sobě objevili jiskru pomáhat zvířatům a být na straně bojovníků za lepší svět. Teď nastal čas, abychom i my mohli být co největší inspirací, motivací a podporou pro ostatní.

 

Na začátku roku 2018 jsme se rozhodli být více aktivními a uvědomili jsme si, že v srdci cítíme povinnost pomáhat zvířatům více než kdy před tím. Začali jsme prostě s tím, co jsme měli k dispozici, jak jen nejjednodušeji to šlo. Postupem jsme tvořili více a efektivněji a jsme moc vděční za každého, kdo nás během toho jakkoli podpořil, povzbudil nebo psal krásné zprávy. Vážíme si vás všech víc, než jen lze slovy vyjádřit.

Uvědomujeme si, že v dnešní době sociálních sítí a online fungování je velice důležité vytvářet obsah, který je snadno vstřebatelný, ale zároveň přímočarý a úderný, aby se mohl dostat k co nejvíce lidem. Všechny největší online platformy (Instagram, Facebook, YouTube) mají ohromný potenciál pro šíření osvěty a také pro motivaci a inspiraci již stávajících veganů.

Naše dosavadní aktivita a tvorba:

  • vytváření pravidelných příspěvků na Instagram a Facebook (téměř každý den)
  • překládání a vytváření českých titulků k videím mezinárodních aktivistů (např. Earthling Ed a Chris Hines z Anglie)
  • vytvoření webu o veganství
  • založení YouTube (původně jsme začali s překládanými videi, ke kterým jsme vytvořili české titulky, nyní již tvoříme naše vlastní videa – např. Co je veganstvíKarnismusVýmluvy proti veganství
  • zúčastňujeme se vigils (pietních aktů před jatkami), Cubes of Truth od Anonymous a dalších forem aktivismu v ulicích
  • jsme podporou pro ostatní a snažíme se pomoct všem, kteří to potřebují
  • sdílíme vegan recepty a ukazujeme, že rostlinná strava je nejen zdravá, ale i chutná a krásně vypadající 

Na tomhle všem pracujeme v našem volném čase. Byť se to tak nemusí na první pohled zdát, za celým tímto projektem stojí hodně dřiny a spousta hodin strávených získáváním informací, editováním videí, překládáním a vytvářením českých titulků, pracováním na našem vlastním obsahu, vytvářením stránek atd. Když se k tomu přidá ještě aktivismus, při kterém musíte někam dojíždět (cubes, vigils, atd.). Tohle vše stojí nejen čas, ale samozřejmě také peníze.

A tohle jsou nápady, které bychom chtěli zrealizovat co nejdříve:

  • přesunout naši hlavní aktivitu na YouTube a vytvářet pravidelný obsah (boření mýtů o veganství, zprostředkovávání informací, inspirovat a motivovat stávající vegany, pomáhat s “argumenty” proti veganství atd.)
  • chtěli bychom uspořádat i nějakou přednášku pro veřejnost nebo nějaká promítání (ale zatím ještě stále žijeme v Anglii, takže tohle je zatím spíš takové naše přání)
  • náš asi největší projekt, který bychom chtěli zrealizovat je začít vytvářet obsah pro náš vlastní podcast, kde bychom rozebírali veganství z různých úhlů a taky více i z osobního pohledu, sdíleli bychom naše zkušenosti a taky bychom se snažili být na dálku podporou pro všechny, kteří si třeba připadají jako vegani osamocení a vyčlenění z kolektivu (pro ty, kteří přesně neví, co je podcast – jedná se v podstatě o audiozáznam rozhovoru, který je poté zveřejněn na internetu, např. na SoundCloudu nebo iTunes)

Líbí se vám naše tvorba a chtěli byste nás podpořit?

Protože žijeme – zatím – v neveganském pokřiveném světě, kde převládá ignorance a lhostejnost, bezpráví může v poklidu existovat a prosperovat. Ve světě, kde je normální být placen za to, že vykořisťujete a zneužíváte zvířata. Ve světě, kde ti, co se proti tomuto bezpráví postaví a bojují za zvířata, jsou naopak zesměšňování a ponižováni. Natož, aby mohli být za svou práci být finančně ohodnoceni. Nastal však čas změnit toto paradigma!

I tohle je tedy jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli založit Patreon a PayPal. V žádném případě nechceme s naším aktivismem přestat. Právě naopak. Chceme ho posunout na další úroveň. Být ještě více aktivní, více inspirovat a motivovat a vytvářet kvalitnější a pravidelný obsah. Ale abychom toho mohli být schopni, potřebujeme vaši pomoc.

Není to pro nás sice lehké, jelikož je tento koncept zatím stále nový. Ale myslíme si, že nastal čas, kdy se nemusíme stydět za požádání o finanční pomoc.

Proto jsme se rozhodli, že vám nyní dáme možnost přispět nám i finančně. V současné době máme k dispozici dva způsoby, jak nás můžete podpořit – a to buď prostřednictvím Patreonu nebo PayPalu.

Díky vám budeme moct dělat více a společně se přiblížíme k vegan světu rychleji! Tím, že se stanete našimi patrony, nepodpoříte pouze nás a tento projekt, ale celé “vegan movement” jako takové.

A jak nás můžete podpořit jinak než finančně: sdílet naše příspěvky a videa, sledovat nás na instagramu a facebooku, odebírat náš YouTube, psát komentáře a dávat lajky. Každá taková aktivita zvyšuje dosah videí a příspěvků!

V srdci věříme, že veganský svět je v dohlednu, ale proto, aby se tak stalo, je zapotřebí hodně aktivity. Právě teď. Na každém jednotlivém člověku záleží. Dohromady jsme silní. A dohromady můžeme změnit svět!

xxx

Verča a Honza

Close Menu
×

Cart