Proč být vegan?

Jíst zvířata se v našem světě bohužel považuje za normální. Je to něco, co jsme dělali od pradávna, a tak se nad tím většina lidí ani nezamyslí. Přitom by většina z nás nikdy nedokázala zvíře zabít. Veganství je etické rozhodnutí nechtít se již podílet na násilí, které zvířatům způsobujeme. Je to v první řadě důležité pro zvířata, ale také pro naši planetu a nás samotné.

Jak začít?

Veganství není pouze o jídle. Protože je to však naší každodenní součástí a oblíbenou činností, první změna by se měla týkat právě našeho stravování. Jaké kroky je třeba podniknout, aby se člověk stal veganem? Jak nejefektivněji začít? Jak živočišné produkty vyřadit a čím je nahradit? A jakých dalších aspektů našeho života se veganství dotýká?

Živočišný průmysl

Podle hrubých předpokladů je ročně zabíjeno více než 60 miliard tzv. hospodářských zvířat a více než 100 miliard mořských živočichů kvůli našemu jídlu. V Česku je ročně zabito více než 110 milionů zvířat. To je více než 300 tisíc zvířat každý den a 3 zvířata každou vteřinu! Přečtěte si více o praktikách živočišného průmyslu a poznejte pravdu, která je před námi skrývána!

Ke zhlédnutí

Důležitá součást veganství je vzdělávat se. Není náhoda, že většina lidí nemá vůbec žádné tušení o tom, jak reálně živočišný průmysl vypadá, na jakých principech funguje, co způsobuje našemu životnímu prostředí a jaká rizika s sebou přináší našemu zdraví. Podívejte se na tyto dokumenty a dozvíte se o veganství ještě více.

Close Menu
×

Cart