NEDĚLEJME ROZDÍLY

Jaký je rozdíl mezi našimi domácími mazlíčky, které milujeme – jako jsou psi, kočky, králíčci a další – a mezi zvířaty, které jsme my lidé označili jako “hospodářská” a která a bereme jako jídlo?

Proč psa považujeme za člena rodiny a přejeme si pro něj jen to nejlepší a osud prasátek je nám naprosto lhostejný? Kde je hranice naší lásky a našeho soucitu? Která zvířata jsme ochotní milovat a která ne? Jak to, že pro jedny jsme schopni udělat cokoli a o druhých nechceme radši ani slyšet a před jejich utrpením zavíráme oči?

Pokud byste byli svědkem toho, jak někdo týrá psa, bylo by vám to lhostejné, nebo byste se snažili zakročit a přivolat pomoc? A co kdyby se jednalo o prasátko? Co kdybyste byli svědkem toho, jak ho někdo týrá? Byl by vám jeho osud lhostejný, kdyby se to odehrávalo přímo před vaším zrakem? A co by se stalo, kdyby se tohle vše dělo ukryto za zdmi? I když víme, že se něco děje, ale je to ukryto před našimi zraky, je bohužel jednodušší zůstat lhostejný.

Přesně tak je to s osudy “hospodářských” zvířat. Jejich utrpení je před námi ukryto za zdmi velkochovů a jatek. Proto je jednodušší být vůči tomu lhostejný. Kdybychom však věděli, že za těmito zdmi jsou zavření pejsci, změnilo by to náš pohled? Proč děláme mezi zvířaty rozdíly? Proč jedny milujeme a druhé bereme jako jídlo? A proč se nikdy nezamyslíme nad tím, proč to tak je?

Všechna zvířata chtějí žít a ZASLOUŽÍ si žít život, který je pro ně přirozený. Co nám dává právo libovolně ukázat prstem a rozhodnout, která zvířata budou žít a která musí zemřít kvůli našim “tradicím”?  Co nám dává právo způsobovat bolest a utrpení těmto zvířatům, která se, přirozeně jako všichni živí tvorové, snaží uniknout před bolestí, utrpením a smrtí? Co nám dává právo jim vzít život a označit je jako jídlo?

Je na čase si uvědomit, že tu nejsme od toho, abychom rozhodovali o osudech ostatních živých tvorů, se kterými sdílíme tuto planetu. Je čas znovu objevit lásku a soucit ve svých srdcích.

SDÍLEJTE

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on pinterest

Další příspěvky

Close Menu
×

Cart